Haftasonu boğaz turu keyfi yapmak için Boğaz Turu 2014-2015 bölümüne bakınız.

Şehir Hatları Vapur tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellendi. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) tarifesi 16 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Mavi Marmara tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Turyol Tarifesi 20 Eylül 2013'te güncellenmiştir. Dentur tarifesi 1 Haziran 2015'te, Beyden tarifesi 25 Ekim 2013'de, Prenstur tarifesi 20 Haziran 2015'te güncellenmiştir.

Yalova - Pendik-Yalova Feribotu Kaza Yaptı - 30 Eylül 2010

Yalova-Pendik seferini yapan Fatih Sultan Mehmet Feribotu Yalova iskelesi'ne sert şekilde yanaşması sonucunda iskeleye çarptı. Meydana gelen kazada 7 kişi yaralandı.

Pendik'ten bu gece saat 21.30 'da Yalova'ya hareket eden Fatih Sultan Mehmet Feribotu saat 22.45 sıralarında Yalova 'ya iskelesine sert bir şekilde yanaşması sonucunda iskeleye çarptı. Kazada feribotta bulunan yolculardan 30-81 yaşları arasındaki Erol Vicadan, Selma Sayın Hosman, Ahmet Cevdat Bora, Hüseyin Mutlu, İlker Tüpek, Altan Hoş ve Yalova Sosyal hizmetler il Müdürü Serap Şenocak hafif şekilde yaralandı. Yaralılar ambulanslar ile Yalova Devlet ve Özel Atakent Hasatnesine kaldırılırken sağlık durumum iyi oluduğu açıklandı. Yetkililer, kaza sırasında feribotta 137 yolcunun ve 19 aracın bulunduğunu ve yaralıların çarpma sırasında ayakta bulunan yolcuların olduğunu belirtti. İskeleye çarpan feribotta ciddi bir hasar olmadığını açıkladı.

İLK KAZALAR DEĞİL

Yalova-İstanbul arasında yapılan deniz otobüsü seferlerinde, geçtiğimiz 14 Eylül salı günü meydana gelen deniz otobüsü kazasında Kartal'dan gelmekte olana Karamülselbey Deniz Otobüsü dümenin kitlenmesi sonucu iskeleye çarpmıştı. Kazada 22 yolcu çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

Yalova'da geçtiğimiz pazartesi günü meydana gelen bir başka deniz kazasında ise Yenikapı'dan gelmekte olan Kanuni Sultan Sülemeyman adlı Feribot iskeleye yanaştığı sırada halatın kopması sonucu feribottan tahliye edilmekte olan bir araç denize düşmüştü. Üç yolcunun ölümden döndüğü kazada bir otomobil ise feribotun kapağında asılı olarak kalmıştı.

Yalova Cumhuriyet Savclığı kazayla ilgili soruşturmaya başlattı.


Facebook icon
Twitter iconGoogle icone-mail iconDigg iconReddit icon