Haftasonu boğaz turu keyfi yapmak için Boğaz Turu 2014-2015 bölümüne bakınız.

Şehir Hatları Vapur tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellendi. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) tarifesi 16 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Mavi Marmara tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Turyol Tarifesi 20 Eylül 2013'te güncellenmiştir. Dentur tarifesi 1 Haziran 2015'te, Beyden tarifesi 25 Ekim 2013'de, Prenstur tarifesi 20 Haziran 2015'te güncellenmiştir.

Yalova Adalar Seferleri için Dentur Avrasya, Mavi Marmara ve Turyol Talip Oldu - 15 Şubat 2012

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, yeniden başlatılması gündemde olan Yalova-Adalar vapur seferleri için 3 firmanın İDO ile görüştüğünü bildirdi.

Koçal, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıllarda kaldırılan Adalar vapur seferlerinin yeniden başlatılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Bu seferlerin Yalova ekonomisi açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Koçal, şöyle konuştu:

"Vapur seferleriyle ilgili İDO ile görüştük. İDO bize 'bu iskeleyi halen kullanmaktayız' dedi. İDO, Yalova Belediyesinin gemi seferleri için talepte bulunan firmaları kendilerine yönlendirmemizi istiyor. Bizim için bu anlamda sıkıntı yok. Sonuçta biz üzüm yemek istiyoruz. Önemli olan bu seferlerin başlaması. Bizim İDO ile yapılan protokolümüzde İDO'nun tarifeli sefer yapmadığı yerlere sefer yapabileceğimizi gösteren bir madde yer alıyor. Bu nedenle işin koordinasyonu mutlaka Yalova Belediyesinde olacak."

Sefer için başvuru yapan şirketlerin şu anda İDO ile görüştüğünü kaydeden Koçal, şöyle dedi:

"Onların Denizcilik Müsteşarlığından almaları gereken izinler oluyor. Yaz başına kadar şirketlerin bu izinleri almasını istiyoruz. Dentur Avrasya, Mavi Marmara ve Turyol adlı şirketler bu seferler için talip oldu. 500 kişilik deniz otobüsü ebadında gemiler gelecek. Biz Yalova-Adalar şartını koyuyoruz. Ama varış noktası hakkında bir diretmemiz olmayacak."


Facebook icon
Twitter iconGoogle icone-mail iconDigg iconReddit icon