Haftasonu boğaz turu keyfi yapmak için Boğaz Turu 2014-2015 bölümüne bakınız.

Şehir Hatları Vapur tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellendi. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) tarifesi 16 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Mavi Marmara tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Turyol Tarifesi 20 Eylül 2013'te güncellenmiştir. Dentur tarifesi 1 Haziran 2015'te, Beyden tarifesi 25 Ekim 2013'de, Prenstur tarifesi 20 Haziran 2015'te güncellenmiştir.

Yalova - Adalar Dentur Motor Seferleri 19 Mayısta Başlıyor - 15 Mart 2012

Yalova'da bir süredir girişimleri devam eden Adalar'a karşılıklı vapur seferleri yapılması konusunda belediye ve taşıma şirketi arasında protokol imzalandı.

Yaklaşık 4 yıl önce sona erdirilen Yalova-Adalar arası vapur seferlerinin yeniden başlatılması amacıyla Dentur-Avrasya firmasına ait Kaptan Mehmet Akardaş Gemisi'nde imza töreni düzenlendi.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal imza töreninde, ulaşımın yeniden sağlanmasından mutluluk duyduğunu söyledi. Yalovalılar'ın Adalar'ı kendi mahalleleri gibi gördüğünü ancak seferlerin bitirilmesiyle bu bağın koptuğunu ifade eden Koçal, şöyle konuştu:
''Şimdi sizlerin huzurunda bu hizmeti verecek firmayla protokol imzalayacağız. Cumhuriyet Meydanı'nı 19 Mayıs'a kadar tamamlayıp açmak istiyoruz. Meydanını açılışını yaptığımız gün, Adalar'a tekrar Yalova'nın bir mahallesi gibi resmi, günlük ve sürekli olan seferlerin de başlangıç günü olacak'' dedi.

Dentur-Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Morgül ise firma olarak denizcilik sektöründe toplu taşıma, turizm ve acentelik hizmetlerinde bulunduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
''Yaklaşık 500 çalışanı ve 200 milyon dolar yatırımıyla İstanbul'un önde gelen bir toplu taşıma şirketiyiz. Bundan sonra çok daha güzel olacak. Dentur-Avrasya tüm bilgi, birikim ve donanımını Yalova halkı ile paylaşarak sizleri Adalar ve İstanbul ile buluşturacak.''

Konuşmaların ardından protokol imzalandı. Dümene geçen Belediye Başkanı Yakup Koçal, gemiyle ilgili bilgi aldı. Firma tarafından Yalova'ya getirilen 'Tafralı' ve 'Kaptan Mehmet Akardaş' gemilerine binen yaklaşık 600 vatandaş, canlı müzik eşliğinde bir deniz turu yaptı.

Güncelleme: Tarifeye bakmak için lütfen tıklayınız


Facebook icon
Twitter iconGoogle icone-mail iconDigg iconReddit icon