Haftasonu boğaz turu keyfi yapmak için Boğaz Turu 2014-2015 bölümüne bakınız.

Şehir Hatları Vapur tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellendi. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) tarifesi 16 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Mavi Marmara tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Turyol Tarifesi 20 Eylül 2013'te güncellenmiştir. Dentur tarifesi 1 Haziran 2015'te, Beyden tarifesi 25 Ekim 2013'de, Prenstur tarifesi 20 Haziran 2015'te güncellenmiştir.

Barış Manço Ölüm Yıldönümünde Vapur Seferiyle Anıldı - 5 Şubat 2012

Ünlü sanatçı Barış Manço, ölümünün 12. yıldönümünde kendi adını taşıyan vapurda düzenlenen törenle anıldı. Moda’da başlayıp sanatçının kabristanının bulunduğu Kanlıca’da son bulan özel boğaz seferine çok sayıda ‘Barışsever’ katıldı. Vapurda Grup Düşeş, sanatçının anısına bir konser verdi. Boğaz seferinin ardından sevenleri sanatçının Kanlıca’daki mezarını ziyaret etti.

Türkiye’de “7’den 77”ye herkesin sevgilisi, aradan geçen yıllara rağmen şarkısındaki gibi “Unutulmayan” Barış Manço, ölümünün 12. yılında Şehir Hatları’nın düzenlediği özel bir Boğaz seferi ile anıldı. Şehir Hatları’nın 160. yıl etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen anma törenine oğlu Doğukan Hazar Manço, Kurtalan Ekspres’in kurucusu Celal Güven, 7’den 77’ye programının yönetmeni Erkmen Sağlam, Adam Olacak Çocuk Programı’nın ablası Mine Mucur’un yanı sıra pek çok Manço hayranı katıldı.
Moda´dan hareket eden Barış Manço vapuru, daha sonra Kadıköy ve Kabataş iskelelerine uğradıktan sonra sanatçının kabristanının bulunduğu Kanlıca´ya ulaştı. Sevenleri Manço´nun Kanlıca´daki mezarını ziyaret etti.

Barış Manço’ nun çok sayıda seveninin ücretsiz olarak katıldığı özel sefer boyunca Barış Manço’nun kuzeni Ömer Yüzbaşıgil, Manço’nun dillerden düşmeyen şarkılarını seslendirdi. Yüzbaşıgil ‘Arkadaşım Eşek’ parçasını yarının Adam Olacak Çocuklarıyla birlikte söyledi, mini konsere Manço’nun çoşkulu hayranları eşlik etti. Moda’dan başlayan ve Kanlıca’ da son bulan özel seferin dönüş yolculuğunda Grup Düşeş yine sanatçının en sevilen şarkılarıyla canlı performans gerçekleşti.

Tören sırasında duygulu anlar yaşadığı gözlenen Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço yaptığı açıklamada Barış sevenlerin tek yürek olduğunu, bu tür etkinliklerle Barış Manço’yu anmaktan ziyade yaşattıklarını belirtti. Oğul Manço, Barış’ı yaşamanın çok farklı ve çok güzel olduğunu, her yıl yapılan vapur etkinlikleriyle de bu yaşayışın sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.

Anma töreni, Barış Manço’nun hayranlarının alındıkları iskelelere bırakılmasıyla noktalandı.


Facebook icon
Twitter iconGoogle icone-mail iconDigg iconReddit icon