Haftasonu boğaz turu keyfi yapmak için Boğaz Turu 2014-2015 bölümüne bakınız.

Şehir Hatları Vapur tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellendi. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) tarifesi 16 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Mavi Marmara tarifesi 1 Haziran 2015'te güncellenmiştir. Turyol Tarifesi 20 Eylül 2013'te güncellenmiştir. Dentur tarifesi 1 Haziran 2015'te, Beyden tarifesi 25 Ekim 2013'de, Prenstur tarifesi 20 Haziran 2015'te güncellenmiştir.

Vapur Tarifeleri

Şehir Hatları İstanbul içerisinde başta Beşiktaş, Eminönü, Kadıköy ve Karaköy olmak üzere pek çok iskele arasında karşılıklı vapur seferleri gerçekleştirmektedir. Prens adalarına da sefer yapan şirket, kışın sefer sayısını azaltırken yaz aylarında sefer sayısını arttırmaktadır. Ancak Karaköy-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy, Eminönü-Kadıköy gibi yolcu sayısının mevsime göre fazla değişmediği hatlarda yaz kış tarifesi birbirine çok benzemektedir. İlgili vapur tarife sayfalarının alt kısmında yer alan "Bu hatta benzer sefer" linklerini kullanarak aynı hatta sefer yapan motor tarifelerine ulaşmanız mümkündür.

Kısa ve uzun boğaz turları kışın çok az sayıda yapılmaktadır. Kışın boğaz turu yapmak istiyorsanız "Motor Tarifeleri" kısmında yer alan Turyol boğaz turlarına bakmanızı öneririz. Yazın Şehir Hatlarının düzenlediği Mehtap Turları ise ilgi gösterilen diğer bir hattır. Haliç Hattı olarak adlandırılan ve Üsküdar ile Eyüp arasındaki 7 iskeleyi kapsayan hatta seferler bazen vapurla bazen de motorla gerçekleştirilmektedir.


Facebook icon
Twitter iconGoogle icone-mail iconDigg iconReddit icon